Постижения

21 Май2026

Първо СУ се класира на първо място в национален ЕКО шампионат

Учениците от Първо средно училище „Свети Седмочисленици“ в Търговище изкачиха града на най-високото стъпало в екологичната карта на България. Четвъртокласниците от IV „Б“ клас с класен ръководител Йонка Стойчева завоюваха безапелационното първо място в националното класиране на престижната кампания „Бъди Еко с Лайънс и Лео“ за учебната 2025–2026 година.

В мащабната екологична надпревара за събиране на отпадъци премериха сили 113 класа и общо 2247 деца от първи до четвърти клас в цялата страна. Въпреки огромната конкуренция, възпитаниците на Първо средно училище се доказаха като абсолютни шампиони и събраха най-голямото количество рециклируеми отпадъци в цяла България. Те предадоха впечатляващите 159,21 килограма - постижение, което им осигури златната позиция и званието №1 на национално ниво.

Големият триумф донесе на училището заслужено признание. Първият вице дистрикт управител на Дистрикт 130 България Николай Ценков пристигна лично, за да връчи купата и наградите на щастливите първенци.

Освен победителите още два класа от училището спечелиха поощрителни награди. Това са III „А“ и III „Г“ клас.

Back to Top