Постижения

10 Юни2021

Първо СУ трети във футболен турнир

Отборът на Първо СУ „Свети Седмочисленици“ се класира на трето място във футболния турнир, организиран по повод Първи юни, деня на детето. Състезанието се проведе на спортния комплекс „Неделчо Камов“ и в него се включиха осем отбора от цялата област, съставлявани от деца, родени след 2010 г.

Тимът на Първо СУ стигна безпроблемно до полуфинала, където се срещна с представителите на „Светкавица“. Там загубиха и останаха втори в групата. Във финала за трето място Първо СУ срещна отбора на Второ СУ. Последваха 30 минути на динамична игра, в която по-опитни и организирани се представиха футболистите на „Свети Седмочисленици“. Затова и никой не остана изненадан от крайния резултат 5:0. Така младите футболисти на Първо СУ заслужено спечелиха третото място в турнира.

Освен това имаше и два приза за представители на Първо СУ. Борис Йорданов беше избран за най-полезен състезател, а Денислав Стоядинов беше отличен сред голмайсторите. Наградите връчи началника на РУО – Търговище Елка Станчева.

Турнирът се организира под егидата на БФС и Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“.