Учениците от III г клас на Първо СУ „Свети Седмочисленици“, съвместно с четвъртокласници от Трето ОУ „П. Р. Славейков“, проведоха образователен излет в района на село Руец. Програмата, реализирана със съдействието на местното читалище, включваше тематични игри и занимания на открито, насочени към екипната работа и опознаването на природата.
Посещението е част от инициативите по проект „Учим, мечтаем, творим. Многообразието ни прави силни“, който цели насърчаване на социализацията и междуинституционалното партньорство.