На 27 май 2026 г. предстои откриване на новооборудвания „STEM център МИИТ“ на Първо СУ „Свети Седмочисленици“ в Търговище. Той обединява математиката, информатиката, информационните технологии и компютърното моделиране в общо пространство за учене, експерименти и творчество.
Училищният STEM център включва пет помещения и прилежащи места за почивка, социализация и леки активни дейности. Проектът е реализиран по процедура за предоставяне на средства от Механизма за възстановяване и устойчивост BG-RRP-1.015 „Училищна STEM среда“ (договор №BG-RRP-1.015-1078-C02) на стойност почти 300 000 евро. По договора са изградени и осем високотехнологично оборудвани и свързани класни стаи по направленията „Математика“ и „Чужди езици“.
На събитието са поканени представители на Регионалното управление на образованието – Търговище, Общинската и Областната администрация в града, както и директори на образователни институции. Ученици ще представят кратки демонстрации и проекти, илюстриращи възможностите на новата високотехнологична среда.