Съобщения

11 Май2026

Първо СУ „Свети Седмочисленици“ открива иновативен STEM център за дигитални създатели

На 27 май 2026 г. предстои откриване на новооборудвания „STEM център МИИТ“ на Първо СУ „Свети Седмочисленици“ в Търговище. Той обединява математиката, информатиката, информационните технологии и компютърното моделиране в общо пространство за учене, експерименти и творчество.

Училищният STEM център включва пет помещения и прилежащи места за почивка, социализация и леки активни дейности. Проектът е реализиран по процедура за предоставяне на средства от Механизма за възстановяване и устойчивост BG-RRP-1.015 „Училищна STEM среда“ (договор №BG-RRP-1.015-1078-C02) на стойност почти 300 000 евро. По договора са изградени и осем високотехнологично оборудвани и свързани класни стаи по направленията „Математика“ и „Чужди езици“.

На събитието са поканени представители на Регионалното управление на образованието – Търговище, Общинската и Областната администрация в града, както и директори на образователни институции. Ученици ще представят кратки демонстрации и проекти, илюстриращи възможностите на новата високотехнологична среда.

Back to Top